AYDER KARDAN ADAM ŞENLİKLERİ 21-23 OCAK 2022

Not Rated from 0 reviews
0/5
0% of guests recommend

Tour Type

Domestic Tours

Group Size

16 persons

Location

Antalya

Overview

1. Gün ANTALYA-TRABZON-AYDER

Değerli misafirlerimiz sabah 10:30 Antalya iç hatlar gidiş terminali buluşarak Check-in işlemlerimizin ardından 12:20 Sunexpres ile Antalya-Trabzon uçağı ile turumuza başlıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen aracımıza binerek turumuza başlıyoruz. Konaklanacak otele varış

2. Gün AYDER KARDAN ADAM ŞENLİKLERİ

Sabah otelimizde alacağımız geç kahvaltımızın ardından Kardan Adam Festivali kapsamında yapılan etkinliklere katılıyoruz. Karlar üzerine kurulan sahnede yöresel sanatçıların vereceği konsere eşlik edeceğiz. Yaylanın her köşesinde çalan tulum eşliğinde karlar üzerinde horon oynamayı da unutmuyoruz.  Belki de hep birlikte kardan adam yapma yarışması ve festivalin en çok tercih edilen aktivitelerinden birisi olan ve özel olarak oluşturulmuş kayak pistinde şişme deniz botu, çamaşır leğeni, naylon torba, yüzme simidi, lastik şambrel ile karda kayarak, Lazbord etkinliğine katılacağız. Akşam havai fişek ve meşaleli kayak gösterilerini izleyip, birbirinden güzel anlara eşlik edip, ölümsüzleştirdikten sonra Konaklama için otelimize geçiyoruz.

3. Gün TRABZON-SÜRMENE-MEMİŞAĞA KONAĞI-RİZE-PAZAR-ARDEŞEN-FIRTINA VADİSİ VE DERESİ-ÇAMLIHEMŞİN-ÇİNÇİVA-ZİLKALE

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından UNESCO tarafından dünya miras listesine alınan 50 eko sistem arasında bulunan Fırtına Vadisine giriş yapıyoruz. Adına yakışır bir şekilde bizleri karşılayan Fırtına Deresi boyunca yapacağımız yolculuğumuzda rehberimizin anlatımlarıyla bölgeye doğaya bir kez daha vurulacaksınız eminiz. Ülkemize Uluslararası Film Festivalinde “Altın Ayı” ödülünü getirmeyi başaran “BAL” filminin çekimlerinin gerçekleştirildiği Çamlıhemşin’e geliyor ve vereceğimiz kısa mola sonrasında birçok diziye ve filme doğal set olan mekânlardaki gezimize başlıyoruz. Fırtına Vadisi içindeki önemli Vadilerden Çat Vadisine giriyoruz ve Ortan Köyünden geçerek “Sevdaluk” dizisinin çekimlerinin de gerçekleştiği eski ismi Çinçiva günümüzde Şen yuva olarak bilinen köye geldiğimizde bölgenin en eski ve kemer açıklığı en geniş olan Taş Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Ülkemizin en yaşlı konaklarını görerek yapacağımız yolculuğumuzun son durağı tarihi ticaret yolunu korumak için Vadiye en hâkim noktalardan birine kurulmuş olan Zil Kale’yi ziyaret oluyor. Kaçkarların gizli bahçesinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında tekrar Çamlıhemşin’e dönüyoruz. Çat Vadisi programımızı takiben Hala Vadisine giriş yapıyoruz. Bölgedeki taş köprülerin en güzel örneklerinden olan Hala Köprüsü’nde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası 1350 metre yükseklikte çam ormanlarıyla kaplı yaylaların arasından Sürmene’de bulunan ve zengin bir ağaç işi bezemesine sahip olan, 1856’da Hacı Yakupoğlu Memiş Ağa tarafından yaptırılmış olan Kastel Konağı, yani namı değer Memiş Ağa Konağı ile turumuzu tamamlayıp Trabzon Havalimanına gitmek üzere yola çıkıyoruz. Akşam yemeğimiz de Fırtına Deresi’nin kenarında aldıktan sonra Trabzon Havalimanına varıyoruz.

KONAKLANACAK OTEL= https://hasimogluotel.com/

Included/Excluded

ANTALYA-TRABZON- ANTALYA UÇAK BİLETİ + GEZİ TURU
2 GECE KONAKLAMA
2 AKŞAM YEMEĞİ
2 SABAH KAHVALTISI
REHBERLİK HİZMETİ
SEYAHAT SİGORTASI
MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
MOLA VE YEMEKLERDE ALINACAK İÇECEKLER
KİŞİSEL HARCAMALAR
ÖĞLE YEMEKLERİ

Tour Feature

Cultural Tour
Relax Tour
Adventure Tour
Adrenaline Tour
Show Tour
Festival Tour
Weekend Tour

Time

3 Days

Reviews

0/5
Not Rated
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
No Review
You must log in to write review

Erdem Verified

Member Since Oct 2020

from 1.750₺

Extra prices:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
Monday Closed
Tuesday Closed
Wednesday Closed
Thursday Closed
Friday 10:00 - 00:00
Saturday 00:00 - 00:00
Sunday 00:00 - 23:00
from
1.750₺
0 Review