İZMİR NERGİS KÖYLERİ ve SARDES ANTİK KENTİ KULA TURU 22-23 OCAK

Not Rated from 0 reviews
0/5
0% of guests recommend

Tour Type

Domestic Tours

Group Size

16 persons

Location

Antalya

Overview

1. Gün ANTALYA-İZMİR-SALİHLİ-SARDES ANTİK KENTİ-KULA-KULA EVLERİ-KULADOKYA

Antalya Havalimanında 07:30 buluşma 09:05 Sun Express İzmir uçuşu ile İzmir’e uçuyoruz havalimanında bizi bekleyen aracımız ve rehberimiz ile buluşma turumuza başlıyoruz. İlk gezi noktamız Tarihte devlet güvencesinde ilk paranın basıldığı Lidya devletinin başkenti olan Sardes Antik Kenti oluyor. İncil’in Vahiy bölümünde, Hıristiyanlığın batıya yayılmasında önemli rol oynayan Batı Anadolu’daki yedi kiliseden biri olarak anılan Sardes, dini açıdan da ayrı bir öneme sahiptir. Antik kentten kalanları ve restore edilmiş olan etkileyici yapıları detaylı olarak geziyoruz: Jimnazyon, hamam, tiyatro, Artemis tapınağı, sinagog, Bizans surları ve kilisesi…Sonrasında Sardes gezimizin ardından Lidya Krallığının mezar Tümülüslerinin yer aldığı çok büyük ve göz alıcı eserleri olan Bin Tepe Tümülüslerini görüyoruz. Ardından yanık ülke Kula’ya doğru yola koyuluyoruz. Kula; Osmanlı dönemi Sivil Mimarisinin özelliklerini taşıyan Türk evi olarak tabir edilen ahşap ev örneklerini bolca göreceğimiz bir beldemiz. 19. yy. da devam eden yapı tipiyle Kula tipik bir Osmanlı Kent dokusuna sahip olduğunu görüyoruz. Kula sokaklarında dolaşırken günümüze kadar bozulmadan gelebilmiş bir anıt kent özelliğini fark ediyoruz. Yapılar mimari açıdan eski kent yerleşmesinin bozulmamış tipik örneği teşkil etmesi ve bu niteliklerin belge açısından değeri Kula’ya ‘’Anıt Kent’’ Özelliğini kazandırmaktadır. Ardından yolumuz üzerindeki Kuladokya olarak bilinen ve tıpkı Kapadokya gibi peri bacaları ile bilinen volkanik orijinli, jeolojik bir yapıya sahip olmasından dolayı yağmur ve erozyonunun ilginç ve doğal oluşumlarının bulunduğu bölgeyi fotoğraflayarak. Ardından serbest zaman ardından aracımıza binip otelimize hareket ediyoruz.

2. Gün NERGİS BAHÇELERİ-YÖRESEL LEZZETLER-MORDOĞAN-BALIKLI OVA-KÖSE DERE -AMBAR DERE KÖYÜ-YENİ LİMAN-SAİP KÖYÜ

 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyor ve Nergisin anavatanı olan Mordoğan ve Karaburun köylerinde Sizleri Nergis donemi Muhteşem Kokusuyla buluşturuyoruz.

Nergis de diğer çiçekler gibi efsanevi bir hikayesi olan; hikayesi kadar kokusuyla da büyüleyen bir çiçek; aşk çiçeğidir! Nergis çiçeği anlamı ile de en az görüntüsü kadar etkileyicidir. Nergisin anlamı güzelliktir, en güzeldir hatta bazen kendine zarar verebilecek kadar güzel olmaktır. Zengin bitki örtüsü ve berrak deniziyle bir doğa harikası olan Karaburun, birçok simgeyle anılsa da Nergis bunlar arasında en çok bilinenlerindendir.

Gezeceğimiz yerler sırasıyla; Gül bahçe, Balıklı ova üzerinden Mordoğan, İnecik, Köse dere, Kaynar Pınar, Amberse ki Köyleri, Karaburun gezisi, Yeni Liman Köyü, Saip Köyü, Balıklıova’da kurabiye alışverişi gezimizden sonra akşam yemeği ve çarşıda serbest zaman verdikten sonra 19:30da aracımızla buluşarak 20:00 havalananı hareket ve Sun Express Antalya 22:00 uçuşu ile Antalya ya uçuyoruz.

Included/Excluded

UÇAK BİLETİ+GEZİ TURU
1 GECE KONAKLAMA
1 AKŞAM YEMEĞİ
1 SABAH KAHVALTISI
REHBERLİK HİZMETİ
SEYAHAT SİGORTASI
MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
MOLA VE YEMEKLERDE ALINACAK İÇECEKLER
KİŞİSEL HARCAMALAR
ÖĞLE YEMEKLERİ

Tour Feature

Cultural Tour
Festival Tour
Weekend Tour

Time

1 Day

Reviews

0/5
Not Rated
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
No Review
You must log in to write review

Erdem Verified

Member Since Oct 2020

from 1.150₺

Extra prices:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
Monday Closed
Tuesday Closed
Wednesday Closed
Thursday Closed
Friday Closed
Saturday 07:00 - 00:00
Sunday 00:00 - 23:00
from
1.150₺
0 Review