UÇAKLI MARDİN & DİYARBAKIR TURU 28-30 OCAK / 4-6 ŞUBAT

Not Rated from 0 reviews
0/5
0% of guests recommend

Tour Type

Domestic Tours

Group Size

16 persons

Location

Antalya

Overview

1. Gün ANTALYA-MARDİN

Antalya Havalimanında 13:00 buluşma, 14:25 Sun Express Mardin Uçuşu ile Mardin’e uçuyoruz havalimanında bizi bekleyen aracımız ve rehberimiz ile birlikte otelimize yerleşme. Konaklama ve Akşam yemeği otelimizde.

2. Gün DİYARBAKIR-ULUCAMİ-CAHİT SITKI TARCAN EVİ-MARDİN KAPI-BATMAN -HASAN KEYF

Turumuz, sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, Nissipi köprüsünden Siverek bölgesine geçiyoruz. Oradan Diyarbakır'a varıyoruz. Diyarbakır'da İlk olarak edebiyat dünyamızın önemli isimlerinden ve 35 yaş şiiri ile tanınan, Cahit Sıtkı Tarancı’nın doğduğu ve şu anda müze olarak hizmet veren evi geziyoruz. Bu ev aynı zamanda Diyarbakır sivil mimarisinin en güzel örneğidir. Sur içersinde İslam tarihinin en eski camilerinden olduğuna inanılan, Anadolu’da kurulan ve İslam Dünyası’nın V. Haremi Şerifi olan Diyarbakır Ulu Camiini geziyoruz. Yapım tarihi ve yaptıran uygarlığın bilinmediği, 9000 yıllık bir tarihe sahip olduğu bilinen Diyarbakır Surlarının en eskisi olan Mardin Kapı ve Keçi Burcunu görüyoruz. Aynı noktadan Dicle kıyısındaki Hevsel Bahçeleri ve 10 Gözlü Köprüyü de gördükten sonra Batman üzerinden Hasankeyf’e doğru hareket ediyoruz. Türkiye’de ilk petrol kuyusunun bulunduğu ilimiz Batman’ı panoramik olarak gördükten sonra, Ilısu Barajı ile sular altında kalan olan Hasankeyf’e varıyoruz. Eski Hasankeyf'ten çıkartılan eserlerin bir kısmını Yeni Hasankeyf'de görüyoruz. Bunlar Zeynel Bey Türbesi, El Rızk camisi ve Süleyman Paşa camilerinin minarelerini görebileceğiz. Ardından Eski Hasankeyf'in bulunduğu bölgeyi panoramik olarak görebileceğimiz tekne turumuza çıkıyoruz. Yaklaşık 45 dakika sürecek olan tekne turunda Eski Hasankeyf Kalesi, Eski Hasankeyf Mağaralarını gördükten sonra. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün MİDYAT-TELKARİ ÇARŞISI-MOR GABRİL-DAYRULZAFARAN MANASTIRI-MARDİN-TARİHİÇARŞI-KASIMİYE MEDRESESİ-DARA ANTİK KENTİ

Turumuz, otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, Eski Mardin turumuzu yürüyerek gerçekleştiriyor.  Tarihi Mardin sokaklarından yaya olarak yolumuza devam edip Mardin Müzesi Binasını dışardan görerek, Mardin’in en önemli tarihi yapılarından içerisinde Hz. Muhammed’in sakalı şerifinin bulunduğu Ulu Camiyi geziyoruz. Birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını görüyoruz. Tarihi çarşılarda alışveriş molası verdikten sonra Mardin’in sembollerinden olan Abbaralardan geçerek bizi bekleyen aracımızla buluşup 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımiye Medresesi’ni geziyoruz. Bu noktada muhteşem manzarasıyla Mezopotamya Ovası’nı fotoğraflamayı unutmayınız. Midyat’a hareket ediyoruz. Müsaitlik durumuna göre, Süryani cemaatinin Dünyadaki en önemli merkezlerinden ve de mimari açıdan eşsiz sayılabilecek Mor Gabriel veya Dayrül Zafaran Manastırlarından birisini geziyoruz. Gezimize Tarihi Midyat Evlerinin arasından yürüyerek devam ediyoruz. Midyat’ın dünyaca ünlü el işleme sanatı olan Gümüş ve Telkâri ürünlerinden satın alınabileceğiniz çarşıda serbest zaman verdikten sonra aracımızla buluşarak 20:00 havalananına hareket ve Sun Express Antalya 21:35 uçuşu ile Antalya ya uçuyoruz.

Included/Excluded

ANTALYA-MARDİN-MARDİN ANTALYA UÇAK BİLETİ+GEZİ TURU
2 GECE KONAKLAMA
2 AKŞAM YEMEĞİ
2 SABAH KAHVALTISI
REHBERLİK HİZMETİ
SEYAHAT SİGORTASI
MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
MOLA VE YEMEKLERDE ALINACAK İÇECEKLER
KİŞİSEL HARCAMALAR
ÖĞLE YEMEKLERİ

Tour Feature

Cultural Tour
City Tour
Weekend Tour

Time

3 Days

Reviews

0/5
Not Rated
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
No Review
You must log in to write review

Erdem Verified

Member Since Oct 2020

from 1.450₺

Extra prices:

({{type.price_type}})
{{type.price_html}}
({{type.price_type}})
{{ type.price }}%
{{ formatMoney(type.price) }}
  • {{total_price_html}}
  • {{pay_now_price_html}}
Monday Closed
Tuesday Closed
Wednesday Closed
Thursday Closed
Friday 13:00 - 00:00
Saturday 00:00 - 00:00
Sunday 00:00 - 23:00
from
1.450₺
0 Review